Kochamy zwierzęta

Dlatego nie realizujemy projektów, których elementem jest wykorzystanie naturalnej skóry. Mamy nadzieję, że również Państwo są w gronie miłośników zwierząt i wspólnie uda się nam zwiększać świadomość na ten temat.

1. Z czego składa się projekt?

Projekt najlepiej określić jako cały proces projektowy, przebieg następujących po sobie i powiązanych przyczynowo określonych zmian. Składa się on z konkretnych, stałych etapów. Niezależnie od preferencji stylu, czy miejsca przestrzeni do zaprojektowania, jego realizacja zawsze będzie przebiegać w podobnym rytmie.

  • Pierwszym etapem projektowym jest spotkanie, na którym prezentujemy nasze zrealizowane aranżacje. Zapoznajemy się z preferencjami stylistycznymi Klienta, a także upodobaniami dotyczącymi kolorów, oświetlenia czy pomieszczeń, w których Klient czuje się dobrze. Poznajemy spostrzeżenia i wytyczne dotyczące projektu oraz współpracy.

  • Satysfakcja Klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego przygotowaliśmy szczegółowy wywiad oraz ankietę, która pozwoli poznać nam wszystkie oczekiwania. Standardem jest również inwentaryzacja danych pomieszczeń.

  • Kolejnym etapem jest opracowanie projektu aranżacyjnego z kompleksowo przedstawionym aspektem funkcjonalnym. Przy pracy uwzględniamy wcześniej przeprowadzoną analizę i staramy się znaleźć równowagę pomiędzy oczekiwaniami, a możliwościami przestrzennymi. Wszystko po to, by w efekcie uzyskać przejrzystą, funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

  • Dla lepszego przedstawienia projektu przygotowujemy realistyczne wizualizacje wnętrza, by w najdokładniejszy sposób zaprezentować naszą koncepcję.

  • Następnym etapem jest przygotowanie zestawienia, ukazującego wszystkie materiały użyte w projekcie, rysunki techniczne i aranżacyjne. Dbamy o to, by projekt uwzględniał budżet inwestora, jego oczekiwania i był realny do zrealizowania. Tworzymy szczegółową wycenę użytych materiałów oraz wskazujemy miejsca ich zakupu.

  • Ostatnim etapem pracy jest projekt wykonawczy, bazujący na szczegółowym opracowaniu projektu, w każdym detalu, rysunkach technicznych, a także z uwzględnieniem instalacji. Całość zawiera wszystkie niezbędne elementy rysunkowe i zestawieniowe, umożliwiające wykonanie projektu bez przeszkód.

2. Ile trwa projekt aranżacji wnętrz?

Czas trwania projektu zależy od dwóch czynników: pierwszy to zakres prac projektowych, im więcej pomieszczeń do zaaranżowania, tym ten czas jest coraz dłuższy. Dlatego moment, w którym płytkarz niecierpliwi się i chce rozpocząć pracę, nie jest najlepszy na rozpoczęcie poszukiwań architekta.

Projekty wykonawcze wynikają z wizualizacji, a te z układu koncepcyjnego i wyboru materiałów. Te wszystkie czynności są całością i prowadzą do jednego – wnętrza skrojonego na miarę.

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na czas trwania projektu jest decyzyjność. Idealnie, kiedy inwestor odpowiada około 3 dni po otrzymaniu e-maila, to czas, aby zastanowić się, czy i co odpowiada danym gustom. Niestety bardzo często zdarza się, że Klient odpisuje po tygodniu, a nawet po miesiącu, co niezwykle rozciąga projekt w czasie. Dlatego tak ważna jest współpraca i dobry, płynny kontakt.

Projekt kompleksowy: ok. 50 dni

3. Czy projekt aranżacji wnętrz jest drogi?

Utarło się, że korzystanie z pomocy architekta to zło konieczne dla wybrańców. Jednak już od dawna proces ten nie jest luksusem dla bogaczy. Wręcz przeciwnie, jest dedykowany wszystkim, którzy chcą świadomie podejść do swoich własnych metrów kwadratowych.

Jeśli odrzucisz absurdalnie drogie biura i desperacko tanich pseudoarchitektów, znajdziesz po środku liczną grupę fachowców. Kwota za projekt to jedynie od 2 do 5% całego budżetu budowlano-remontowego, warto ją wydać i mieć pewność, że wszystko będzie dopasowane, przemyślane i na swoim miejscu. Obejdzie się wówczas bez tracenia pieniędzy na zbędne zmiany i pomyłki w trakcie, lub modyfikacje co 2 lata, bo jednak wnętrze nie jest ponadczasowe, a gusta uległy zmianom.

Zawsze również można się z nami umówić np. na aranżację konkretnej części domu lub zamiast projektu kompleksowego, zdecydować się na projekt koncepcyjny.

4. Mieszkam w innej części Polski czy mogę liczyć na Wasz projekt?

Tak. Projektujemy także zdalnie. Najczęściej jest to projekt koncepcyjny.

5. Chcę budować dom, kiedy najlepiej zacząć proces projektowy?

Najlepiej zadzwonić do nas i od razu zarezerwować sobie termin. Realizujemy bardzo dużo projektów, a nie chcemy nikogo w żaden sposób zbywać i przedłużać czas oddania. Dobrze jest umówić się z nami na miesiąc przed pracą instalatorów elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Mamy wówczas dowolność ustawień, w przeciwnym razie może pojawić się problem np. z układem funkcjonalnym i ergonomią kuchni. Przykładowo niekoniecznie uda się zmienić rozmieszczenie odpływów na dwa miesiące przed rozpoczęciem prac przed wykonawców wykończeniowych (płytki i gładzie).